| Rohs Compliant | Yes |
|---|---|
| Package | SOD-523 |
| Junction Capacitance | 15 PF |
| Quantity Per Reel | 5,000pcs |
| Operating Voltage | 5.0V |
| Operating Junction Temperature Range | -65 To +125℃ |
|---|---|
| Average Rectified Current At TA=75℃ | 2A |
| Maximum RMS Voltage | 42V |
| Maximum Repetitive Peak Reverse Voltage | 60V |
| Maximum DC Blocking Voltage | 60V |
| Component Name | TVS Diodes |
|---|---|
| SMBJ58CA Package Type | DO-214AA/SMB |
| SMBJ58CA Vrwm | 58V |
| Vbr@It (Min.) | 64.4V |
| SMBJ58CA Vbr@It (Max.) | 71.2V |
| Product Name | TVS Diodes |
|---|---|
| Package Type | R6/P600 |
| Reverse Stand-Off Voltage | 100.0V |
| Breakdown Voltage@It Min | 111.0V |
| Breakdown Voltage@It Max | 123.0V |
| SMCJ220CA Product Name | TVS Diodes |
|---|---|
| SMCJ220CA Package Type | DO-214AB/SMC |
| SMCJ220CA Vrwm | 220V |
| Vbr@It (Min.) | 246V |
| SMCJ220CA Vbr@It (Max.) | 272V |
| SMDJ48A Name | TVS Diodes |
|---|---|
| SMDJ48A Package Type | DO-214AB/SMC |
| SMDJ48A Vrwm | 48V |
| Vbr@It (Min.) | 53.3V |
| Vbr@It (Max.) | 58.9V |
| SMCJ33CA Name | TVS Diodes |
|---|---|
| SMCJ33CA Package Type | DO-214AB/SMC |
| SMCJ33CA Vrwm | 33V |
| Vbr@It (Min.) | 36.7V |
| Vbr@It (Max.) | 40.60V |
| SMBJ440CA Name | TVS Diodes |
|---|---|
| SMBJ440CA Package Type | DO-214AA/SMB |
| SMBJ440CA Vrwm | 440V |
| SMBJ440CA Vbr@It (Min.) | 492V |
| SMBJ440CA Vbr@It (Max.) | 543V |
| SMBJ24CA Name | TVS Diodes |
|---|---|
| SMBJ24CA Package Type | DO-214AA/SMB |
| SMBJ24CA Vrwm | 24V |
| Vbr@It (Min.) | 26.7V |
| Vbr@It (Max.) | 29.5V |
| Tss Name | Thyristor Surge Suppressors (TSS) |
|---|---|
| Item | TSS DIODES |
| Component | Thyristor Surge Suppressors |
| Description | Thyristor Surge Suppressors (TSS) |
| Maximum Leakage Current | Less Than 5μA |