| Rohs Compliant | Yes |
|---|---|
| Package | SOD-523 |
| Junction Capacitance | 15 PF |
| Quantity Per Reel | 5,000pcs |
| Operating Voltage | 5.0V |
| Operating Junction Temperature Range | -65 To +125℃ |
|---|---|
| Average Rectified Current At TA=75℃ | 2A |
| Maximum RMS Voltage | 42V |
| Maximum Repetitive Peak Reverse Voltage | 60V |
| Maximum DC Blocking Voltage | 60V |
| Product Name | TVS Diodes |
|---|---|
| Package Type | DO-214AC/SMA |
| Vrwm | 6.5V |
| Vbr@It (Min.) | 7.22V |
| Vbr@It (Max.) | 7.98V |
| SMAJ64A Name | TVS Diodes |
|---|---|
| Package Type | DO-214AC/SMA |
| Vrwm | 64.0V |
| Vbr@It (Min.) | 71.10V |
| Vbr@It (Max.) | 78.60V |
| SMAJ12CA Name | TVS Diodes |
|---|---|
| Package Type | DO-214AC/SMA |
| SMAJ12CA Vrwm | 12.0V |
| Vbr@It (Min.) | 13.3V |
| SMAJ12CA Vbr@It (Max.) | 14.7V |
| SMCJ160CA Name | TVS Diodes |
|---|---|
| SMCJ160CA Package Type | DO-214AB/SMC |
| SMCJ160CA Vrwm | 160V |
| Vbr@It (Min.) | 178V |
| Vbr@It (Max.) | 197V |
| SMBJ440CA Name | TVS Diodes |
|---|---|
| SMBJ440CA Package Type | DO-214AA/SMB |
| SMBJ440CA Vrwm | 440V |
| SMBJ440CA Vbr@It (Min.) | 492V |
| SMBJ440CA Vbr@It (Max.) | 543V |
| SMAJ36A Name | TVS Diodes |
|---|---|
| SMAJ36A Package Type | DO-214AC/SMA |
| SMAJ36A Vrwm | 36.0V |
| SMAJ36A Vbr@It (Min.) | 40.00V |
| SMAJ36A Vbr@It (Max.) | 44.20V |
| SMAJ22A Name | TVS Diodes |
|---|---|
| SMAJ22A Package Type | DO-214AC/SMA |
| SMAJ22A Vrwm | 22.0V |
| SMAJ22A Vbr@It (Min.) | 24.4V |
| SMAJ22A Vbr@It (Max.) | 26.9V |
| SMDJ40CA Name | TVS Diodes |
|---|---|
| SMDJ40CA Package Type | DO-214AB/SMC |
| SMDJ40CA Vrwm | 40V |
| Vbr@It (Min.) | 44.4V |
| Vbr@It (Max.) | 49.1V |