| Product Name | NTC Thermistor |
|---|---|
| Package Type | Ф11mm |
| NTC R25 | 20Ω |
| Imax(A) | 2A |
| Resistance Under Load | 613mΩ |
| Resistance At 25℃ ±20% | 8Ω |
|---|---|
| Max. Permissible Working Current | 4A |
| Resistance Under Load (mΩ) | 194mΩ |
| Dissipation Factor | 15mW/℃ |
| Thermal Time Constant | 68Sec. |
| Resistance At 25℃ ±20% | 10Ω |
|---|---|
| Max. Permissible Working Current | 4A |
| Resistance Under Load (mΩ) | 206mΩ |
| Dissipation Factor | 15mW/℃ |
| Thermal Time Constant | 65Sec. |
| Product Name | NTC Thermistor |
|---|---|
| Package Type | Ф13mm |
| NTC R25 | 4Ω |
| Imax(A) | 5A |
| Resistance Under Load | 124mΩ |
| Resistance At 25℃ ±20% | 8Ω |
|---|---|
| Max. Permissible Working Current | 4A |
| Resistance Under Load (mΩ) | 5Ω |
| Dissipation Factor | 15mW/℃ |
| Thermal Time Constant | 125mΩ |
| Resistance At 25℃ ±20% | 10Ω |
|---|---|
| Max. Permissible Working Current | 4A |
| Resistance Under Load (mΩ) | 206mΩ |
| Dissipation Factor | 15mW/℃ |
| Thermal Time Constant | 65mΩ |
| Operating Temperature | -40℃ ~ +90℃ |
|---|---|
| Response Time | 25ns |
| Voltage Rating | 400V |
| Minimum Insulation Resistan | 1 GΩ |
| Current Rating | 10kA |
| Other Name | Arrester Tube |
|---|---|
| Length | φ8*6mm |
| DC Spark-over Voltage @100V/μs | 470V±20% |
| Max. Spark-over Impulse Voltage @100V/μs | 900V |
| Max. Spark-over Impulse Voltage @1KV/μs | 1000V |
| Storage Temperature | -40°C~+90°C |
|---|---|
| DC Spark-over Voltage @100V/μs | 360V±20% |
| Min. Insulation Resistance | 1GΩ (@100V) |
| Mounting Type | THT |
| Advantages | 1. Before Breakdown (conduction), It Is Equivalent To An Open Circuit, With A Large Resistance And No Or Very Small Leakage Current; 2. After Breakdown (conduction), It Is Equivalent To A Short Circuit, Which Can Pass A Large Current With A Very Small Volt |
| Tss Name | Thyristor Surge Suppressors (TSS) |
|---|---|
| Item | TSS DIODES |
| Component | Thyristor Surge Suppressors |
| Description | Thyristor Surge Suppressors (TSS) |
| Maximum Leakage Current | Less Than 5μA |