| Package Size | DO-214AC/SMA |
|---|---|
| Component | Thyristor Surge Suppressors |
| Item | TSS DIODES |
| Maximum Leakage Current | Less Than 5μA |
| Tss Name | Thyristor Surge Suppressors (TSS) |
| Operating Voltage | 5.0V |
|---|---|
| Package | DFN1006 |
| Color | Black |
| Clamping Voltage | 20V |
| Rohs Compliant | Yes |
| Vbr | 6.0V |
|---|---|
| Rohs Compliant | Yes |
| Package | SOT-26 |
| Junction Capacitance | 1.0 PF |
| Application | SIM Ports, USB 2.0 Power And Data Line Protection |
| Vc | 13.0V |
|---|---|
| Rohs Compliant | Yes |
| Package | DFN2510-10L Package |
| Application | High Speed Serial Interfaces, USB 3.0, USB 2.0 |
| Lead Soldering Temperature | 260℃(10sec) |
| Vrwm-Reverse Breakdown Voltage | 12.0V |
|---|---|
| Marking Code | 712 |
| Lead Soldering Temperature | 260℃(10sec) |
| Rohs Compliant | Yes |
| Package | SOT-23-3L Package |
| Operating Junction Temperature Range | -65 To +125℃ |
|---|---|
| Average Rectified Current At TA=75℃ | 2A |
| Maximum RMS Voltage | 42V |
| Maximum Repetitive Peak Reverse Voltage | 60V |
| Maximum DC Blocking Voltage | 60V |